Wizz Air Abu Dhabi začne létat do Pákistánu

10.02.2025 20:25 - Asie & Austrálie



Spojené arabské emiráty (SAE) a Pákistán se dohodly na rozšíření leteckého spojení mezi oběma zeměmi. Podle dohody začne létat nízkonákladová aerolinie Wizz Air Abu Dhabi z Abú Dhabí do pákistánského hlavního města Islámábádu a do jednoho dalšího pákistánského města. Pákistánská letecká společnost AirSial bude zase moci otevřít linky ze tří pákistánských měst do Abú Dhabí.

Airbus A321neo společnosti Wizz Air Abu Dhabi na letišti v Abú Dhabí (foto: Wizz Air Hungary/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Díky rozšíření leteckého provozu získá 1,8 milionů Pákistánců pracujících v SAE cenově dostupnější možnosti pro cesty do své vlasti. Nové linky také pomohou dalšímu rozvoji obchodu a cestovního ruchu. Mezi Abú Dhabí a pákistánskými městy v současnosti létají společnosti Air Arabia Abu Dhabi, Etihad Airways, PIA a Airblue.

Wizz Air Abu Dhabi tak pokračuje v rozšiřování svých letů, když začne létat do další země v regionu, jež dosud v jeho nabídce chyběla. Před třemi týdny jsme informovali ve Wizz Air Abu Dhabi sledují také vývoj v Sýrii a analyzují možnou poptávku po přímých letech do této země.

Témata